نحوه‌ی فعال‌سازی رمز دوم پویا
سایر بانک ها
درجه سختی :
نامعلوم

بهتر است در قدم اول اپلیکیشن بانک خود را بررسی کنید. بسیاری از بانک‌ها، قدم اول فعال‌سازی این رمز را در بستر اپلیکیشن خود قرار داده‌اند. در صورتی که این اپلیکیشن را در اختیار ندارید، آن را از سایت رسمی بانک خود دریافت و نصب کنید.

برای استفاده از اپلیکیشن رسمی هر بانک نیاز به دریافت اینترنت بانک دارید. برای دریافت مشخصات اینترنت بانک، به شعبه‌ی بانک خود مراجعه کنید.

به احتمال بسیار زیاد باید سری هم به خودپردازهای بانک‌تان بزنید و در قسمت مرتبط با رمز کارت، دنبال گزینه‌های مرتبط با رمز دوم پویا باشید.

البته بسیاری از بانک‌ها در سایت رسمی خود هم راهنمای دریافت این رمز را منتشر کرده‌اند.

اطلاعیه‌ی مهم

– نسخه‌ی اندروید برای نصب اپلیکیشن‌ها باید 4.4 یا بیشتر باشد. نسخه‌ی iOs برای نصب اپلیکیشن‌ها باید بالاتر از 0.8 باشد.

در حال حاضر سایر بانک راهکاری برای افرادی که گوشی هوشمند ندارند، ارائه نداده است در همین راستا شرکت خدمات انفورماتیک بانک مرکزی اعلام کرد،  به منظور تسهیل دسترسی مشتریان برای دریافت رمز دوم پویا سامانه‌ی “هریم”  که طبق دستورالعمل بانک مرکزی، تمامی بانک‌ها باید به آن متصل شوند تا 15 دی ماه آماده و دردسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

در این حالت حتما باید به شعبه‌ی بانک‌تان مراجعه کنید. همه‌ی بانک‌ها برای چنین شرایطی، سیستم فعال‌سازی پیامکی فعال کرده‌اند. برای دستری به این سیستم حتما باید به شعبه‌ی بانک خود مراجعه کنید. در شعبه‌ی بانک می‌توانید راهنمایی کامل برای دریافت و فعال‌سازی رمز دوم پویا را دریافت کنید.